Június 24-én több esetben is szabadtéri tüzekhez vonultak a vármegyei tűzoltók, értesültünk a Tolna Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságtól.
Szerda délelőtt Pincehely külterületén 250 méter hosszan égett a vasúti töltés oldala. A tűzesethez a tamási önkormányzati és a sárbogárdi hivatásos tűzoltókat riasztották, akik sikeresen eloltották a lángokat.
A délelőtti órákban Belecska külterületén is égett a vasúti töltés oldala, ahova a sárbogárdi hivatásos és a tamási önkéntes tűzoltók vonultak ki, akik egy vízsugárral meg tudták fékezni a tüzet.
A száraz, forró időjárás miatt a mai naptól fogva országos tűzgyújtási tilalom van érvényben, írj a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság a Facebook oldalán. Ez azt jelenti, hogy az erdőkben és azok kétszáz méteres körzetében tilos tüzet gyújtani, még a kijelölt tűzrakóhelyeken is.


