A hőségben a csapvíz a legjobb szomjoltó, de a folyadékbevitel mellett a tudatos vízhasználatra is jobban kell figyelni, hívja fel a lakosság figyelmét Szekszárd Város Hivatalos Oldala a Facebook bejegyzésében.
Az E.R.Ö.V. Víziközmű Zrt. felhívásában kiemeli a kánikulai vízfogyasztással együtt a tudatos vízhasználat fontosságát is.
Annak érdekében, hogy az elkövetkező időszakban is folyamatosan rendelkezésre álljon a csapvíz mindenki számára, az E.R.Ö.V. Víziközmű Zrt. arra kéri a lakosokat, hogy legyenek tudatosak és törekedjenek arra, hogy az ivóvizet felelősen és takarékosan használják.
Ilyenkor érdemes csapvíz helyett az otthoni fúrt kutakat használni a locsolásra, illetve amennyiben hullik csapadék, tanácsos összegyűjteni az esővizet és azzal öntözni a növényeket.
Ezekben az időszakokban ajánlatos mellőzni az ivóvízzel történő utak, járdák pormentesítést is.