A Szekszárdi Rendőrkapitányságon befejezték az eljárást annak a sárosdi férfinak az ügyében, aki egy hónap leforgása alatt 13 rendbeli bűncselekményt követett el a városban, idén tavasszal – tájékoztatott kedden a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Közlik, hogy egy helyi férfi tett feljelentést még május elején, mert a városközponthoz közeli ingatlanának udvarára valaki bemászott, és az ott lévő garázsából elektromos gépeket vitt el 135 ezer forint értékben.
Mint írják, az esetet követően több feljelentés is érkezett, többnyire kerítésen bemászva, vagy a kerítést kivágva elkövetett lopások miatt. A tolvaj nem volt válogatós, főleg kisgépeket vitt el, de fagyasztott hús, pálinka és egyéb italok, festmények és szemetes kuka is szerepel a listán.

A rendőrök gyanúja a beszerzett információk alapján egy 52 éves sárosdi férfira terelődött, aki időközben több lakcímen is megfordult ideiglenes lakóként. Az átmeneti szállásokon kutatást tartottak az egyenruhások, ahol lefoglaltak feltehetően a bejelentett lopásokból származó tárgyakat.
Ismertetik, hogy a férfit többször kihallgatták, nyolc esetben lopás bűntette, egy esetben lopás vétsége, míg négy esetben magánlaksértés miatt. A sértetteknek a lopásokkal közel másfél millió forint kárt okozott, ennek egy része lefoglalással megtérült. A tolvajt őrizetbe vették, majd a bíróság letartóztatta, jelenleg is börtönben van.
Az ügy vizsgálatát a Szekszárdi Rendőrkapitányságon befejezték, az iratokat pedig a napokban vádemelési javaslattal megküldték az illetékes ügyészségnek.