Az elmúlt egy héten kettő esetben kérték a Szekszárdi Kutató-Mentő Egyesület segítségét, derült ki Facebook-bejegyzésükből.
Mint írják, egy hete vasárnap kérte segítségüket az ország más térségéből, önszerveződés alapján érkező Kulcsár Kutató-Mentőkutyás Szolgálat Alapítvány vezetője, hogy a korábban Dunaújváros térségében eltűnt 19 éves fiatal keresésében segédkezzenek a Dunán.
„Az emelkedő vízszint és a rengeteg uszadék, illetve más szempontok miatt szakmailag indokolatlannak tartották a keresést, azonban ha felkérnek minket, mi megyünk. Sajnos igazunk lett és a keresés nem vezetett eredményre.”
Múlt szombaton egy eltűnt, elszökött ló kereséséhez hívták őket. A felkérést követően rövid időn belül a helyszínre indult az egyesület drónos csapata. A felkérő által megjelölt erdőkkel taglalt nagy kiterjedésű területet a levegőből átvizsgálták, de a keresett szökevényt ott nem találták.
A késő délutáni órákban a további keresés megszervezése közben érkezett a nagyszerű hír, miszerint a kalandor paripa megkerült.