Épp egy eltűnt személyt kerestek, amikor hatalmas lángokra lettek figyelmesek.
A Sióagárdi Polgárőr Egyesület hivatalos Facebook-oldalán számolt be a nem mindennapi eseményről. E szerint a sióagárdi, valamint a szekszárdi polgárőrök épp egy eltűnt személy felkutatásán dolgoztak Szálka és Grábóc környékén. A Szekszárdi Kutató-mentő Egyesület tagjaival épp a grábóci tetőről haladtak lefelé, amikor a polgárőrök arra lettek figyelmesek, hogy Grábócon valami hatalmas lángokban ég.
Az ingatlanhoz érve rögtön bementek az épületbe felkelteni az ott lakókat, ez idő alatt pedig Sztronga Bettina, a Tolna Vármegyei Polgárőr Szervezetek Szövetségének Szekszárd Járási koordinátora értesítette a 112 segélyhívón a társszerveket.
A beszámoló szerint a kutató-mentők gázpalackot is kihoztak az épületből, valamint ellenőrizték nincs-e további gyúlékony, robbanásveszélyes anyag az ingatlanban.
A bejegyzésben kitérnek rá, hogy a tűzoltók kiérkezéséig a polgárőrök megkezdték a tűz oltását egy kerti slaggal, hogy az a melléképületről ne terjedjen át a lakóingatlanra.