Új innováció a Bátaszéki Polgárőrségnél: Üzembe helyezték a Sigmoid ZsaruCAR CAMERA rendszámfelismerő rendszert – derül ki Bátaszék Város Önkormányzatának Facebook-oldaláról.
A Bátaszéki Polgárőrség innovatív szemléletének újabb mérföldköve, hogy a szervezet elhatározta a modern Sigmoid ZsaruCAR CAMERA rendszámfelismerő rendszer Samsung okostelefonra épülő változatának beszerzését.
A fejlesztés elsődleges célja a Rendőrség munkájának hatékony és gyors támogatása. Az új digitális eszköz segítségével a polgárőrök képesek lesznek kiszűrni a forgalomból kitiltott, körözött vagy érvényes okmányokkal nem rendelkező gépjárműveket, és ezekről azonnali jelzést tudnak küldeni a társszerv felé, jelentősen növelve ezzel a település és a környező utak biztonságát.
Az eszköz ünnepélyes üzembe helyezésére, valamint a hozzá kapcsolódó szakmai fórumra és kötetlen beszélgetésre ma került sor. Az esemény rangját és a kezdeményezés fontosságát mutatta a megjelent vendégek köre is. Megtisztelte jelenlétével a rendezvényt a Tolna Megyei Rendőrfőkapitány, a Szekszárdi Rendőrkapitány, Bátaszék város polgármestere, a beszerzést lehetővé tevő főtámogatók, Hegedűs István vállalkozó és Orbán Attila, a Tolna Vármegye Önkormányzatának elnöke, valamint a polgárőrség vezetősége is.
A szakmai fórum során a jelenlévők megismerhették a telefonos rendszámfelismerő működését és gyakorlati előnyeit, a beszélgetés alkalmával pedig a jövőbeni a rendőrséggel való még szorosabb együttműködés részleteit egyeztették a felek.