A Szekszárdi Kerékpáros S. E. március 9-én, szombaton rendezi meg a IV. Kajdacs Nagydíj országúti kerékpárversenyt, amivel egyben elrajtol a 2024. évi Magyar Kerékpáros Amatőr Bajnokság.
Steig Gábor versenyigazgató érdeklődésünkre elmondta, hogy a megmérettetés méltán viselheti a nemzetközi jelzőt is, ugyanis nemcsak hazánk színeit képviselik majd a versenyzők, hanem egyebek mellett Szerbiából, Szlovákiából, Bosznia-Hercegovinából, de még Olaszországból is érkeznek bringások.
Kitért rá, hogy a mezőnyben a legjobb hazai bringások is szerepelnek majd, ugyanis idén ez lesz az első országúti megmérettetés. A verseny valóban népszerűnek bizonyul, ugyanis 260 főt meghaladta már az előnevezettek létszáma, amire a korábbi években még nem volt példa.
Steig Gábor úgy fogalmazott, hogy Kajdacs mindig kiváló házigazdája volt a kerékpárversenynek, mindig nagy szeretettel fogadják őket, emellett a sportolók visszajelzései azt igazolják, hogy a pályával is elégedettek.
A verseny 11 órakor startol, és minden futam ugyanazon a 23 kilométeres körpályán halad végig, amelyiken tavaly is (Kajdacs–63-as út–Kölesd–Borjád Kajdacs).
A versenyigazgató hangsúlyozta, hogy ez úton is szeretné kérni a helyiek, valamint a közlekedők türelmét, segítségét, hogy a versenyt balesetmentesen tudják lebonyolítani, útlezárásra azonban nem kell számítani.