Amint arról korábban mi is hírt adtunk, az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzata az idei évben is szeretné meghittebbé és szebbé tenni az idősek karácsonyát.
Idén is karácsonyi ajándékcsomagot kap az önkormányzattól minden 65. életévét betöltött szekszárdi polgár, aki regisztrációval jelzi igényét. Fontos, hogy minden érintett regisztráljon, ugyanis november 3-áig van erre lehetőség. Regisztrálni kizárólag telefonon lehet a 0674/999-333-as telefonszámon.
Gyurkovics János, Szekszárd alpolgármestere a napokban tájékoztatta a sajtó képviselőit arról, hogy mindeddig 4100 fő jelezte igényét. Az előző évben összesen 4500 fő regisztrált. Hangsúlyozta, hogy a november 3-i határidőt követően további igényeket nem áll módjukban fogadni. Emlékeztetett, hogy a közgyűlés döntésének értelmében idén ötezer forint értékű csomagot kapnak majd a szekszárdi idősek, a csomag tartalmát pedig a regisztrációt követő közbeszerzés során véglegesítik. A kiírás szerint a nyertes vállalkozó legalább nyolc terméket kell helyeznie a csomagba, aminek a súlya nem lehet kevesebb 2,5 kilogrammnál.
A csomagok kiosztására december 4. és 15. között kerül sor a Béla király 8. szám alatt, az egykori Bartina ABC épületében.


