„Kritikusan meleg időszak kezdődött, vigyázzatok az állataitokra!”– szólítja fel a kisállattartókat a Szekszárdi Kutyamenhely a legutóbbi Facebook bejegyzésében.
A nagy hőség az emberek mellett az állatokat is megterheli. A helyzetük megkönnyítésének érdekében, a gazdiknak érdemes odafigyelni az alábbiakra:
Fontos, hogy a kertben élő kedvencünk napszaktól függetlenül bármikor be tudjon húzódni az árnyékba.
Ügyeljünk arra, hogy a – lehetőség szerint – nagyméretű itatóba rendszeresen kerüljön friss víz.
Általános probléma nyáron a járműben hagyott állat esete. Sose hagyjuk lehúzott ablak nélkül kedvenceinket az autóban, mivel a hőmérséklet akár 50-70 fok fölé is emelkedhet.
Sétáltatni kora reggel vagy késő este ajánlott, mivel a beton, homok, köves részek hőmérséklete árthat háziállataink tappancsainak.
Tanácsos figyelemmel kísérni a kutyák testhőmérsékletét, ami normálisan 38,5 fok körül van. Ha a testhőjük eléri a 41-42 fokot, már súlyos hőgutát kaphatnak, ami extrém esetben akár halálos is lehet, emiatt ha fennáll ezen állapot gyanúja, állatorvoshoz kell fordulni, hívja fel a figyelmet a menhely.
További tippek megtalálhatóak a Szekszárdi Kutyamenhely közösségi média oldalán.
