Június 22-én kezdetét veszi a nyári szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, mely során a szakemberek többek között a grillezésre szánt húskészítményeket és a jégkrémet, fagylaltot előállító üzemeket, valamint a jégüzemeket ellenőrzik – értesültünk a Nébih oldaláról.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elnőke, dr. Nemes Imre elrendelte az augusztus 20-ig tartó ellenőrzési időszakot. A kivizsgálás során kiemelt figyelmet kapnak a szezonális zöldség- és gyümölcstermelők, elsősorban a termelői piacokon és az út menti árusítóhelyeken, de a nyári táborok étkeztetéséről sem feledkeznek meg.
Az ellenőrök emellett vizsgálják a „bringás büfékben”, kerékpáros pihenő- és kirándulóhelyeken, túraútvonalak mentén, valamint egyéb kitelepüléseken forgalmazott alkoholos italokat (főleg a rozé borokat) is.


