Hőgyészen egy rendőr lélekjelenléte és kommunikációs készsége mentett meg egy 19 éves férfit, értesültünk a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság oldaláról.
A fiatal szombat éjjel felmászott a hőgyészi iskola udvarán álló, közel 40 méter magas kéményre, és azzal fenyegetőzött, hogy leugrik, ha bárki a közelébe megy. Barátai és családtagjai hiába próbálták meggyőzni, nem volt hajlandó onnan lejönni.
A helyszínen a rendőrök végül Hegedűs Bálint r. őrnagy, a Tamási Rendőrkapitányság Nyomozó Alosztály vezetőjének a segítségét kérték, aki telefonon beszélgetett a fiúval, türelmesen meghallgatta, és próbálta megnyugtatni.
A beszélgetésük végül sikerrel zárult: a fiatal elállt a szándékától, és biztonságban lemászott a kéményről, majd a mentők kórházba szállították.


