2026. június 26. péntek
Ma János, Pál névnapja van.
 EUR354.54
26 jún · CurrencyRate · HUF
CurrencyRate.Today
Check: 26 Jun 2026 04:15 UTC
Latest change: 26 Jun 2026 04:05 UTC
API: CurrencyRate
Disclaimers. This plugin or website cannot guarantee the accuracy of the exchange rates displayed. You should confirm current rates before making any transactions that could be affected by changes in the exchange rates.
You can install this WP plugin on your website from the WordPress official website: Exchange Rates🚀

Megnyílt a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) akadémikus és köztestületi tagjainak a kiállítása Szekszárdon. A Hagyomány címet viselő tárlat március 23-ig várja az érdeklődőket.

Alakok, formák, színek, vászon és festészet… Az ebben az évben 40 éves szekszárdi Művészetek Házában megnyílt az MMA tagjainak a kiállítása, amelyiknek az egyediségét az adja, hogy az alkotások – egy fotóművész, Móser Zoltán képének a kivételével – olajjal, akvarellel, akrillal készültek, vászon, papír, ecset, festőkés, festőszer, vagy éppen víz használatával, tehát hagyományos festészeti technikákkal. A kiállítás egyedülálló a patinás intézmény történetében, hiszen a Magyar Művészeti Akadémia tagjainak még nem volt csoportos tárlata itt.

A Magyar Kultúra Hete címet viselő programsorozatot záró eseményen Lozsányi Tamás orgonaművész játékát élvezhette a közönség, míg Berlinger Attila, a Babits Mihály Kulturális Központ ügyvezető igazgatója mondott köszöntőt, a kiállítást pedig Baky Péter, Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a Magyar Művészeti Akadémia közgyűlésének képviselője, köztestületi tagja, a Művészetek Háza egykor vezetője, kurátor nyitotta meg, aki elmondta: az MMA a magyar kultúra, az összművészeti élet meghatározó és megkerülhetetlen alappillére, a kiállító tagjainak a jelenléte a szekszárdi helyszínen nagyszerű alkalom, hiszen a szakma által elismert, kiváló művészek mutatkoznak be a városban. Az első találkozás pedig megteremthet egy olyan hagyományt a megyeszékhelyen, amelyik keretén belül rendszeresen bemutatkozhatnak a jövőben a nemes fórum akadémikus és köztestületi tagjai egyaránt, ezzel is elősegítve a magyar és az egyetemes kultúra értékeinek az érvényesülését, megóvását, a magyar művészeti élet hagyományainak a tiszteletét vidéken is.

Az ünnepélyes hangulatú kiállításmegnyitó nem mindennapi pillanattal ért véget. Az eseményen Nyáry Éva, Köztársasági Érdemrenddel kitüntetett, budapesti festőművész felajánlotta a Babits Mihály Kulturális Központnak A zene bűvöletében című alkotását.

A tárlat március 23-ig látogatható, – vasárnap és hétfő kivételével – 10 és 17 óra között várja az érdeklődőket, és a belépés díjtalan.

Nyáry Éva festőművész az ajándékával (fotó: BMKK – Facebook)
Megosztás.
Exit mobile version