2026. június 26. péntek
Ma János, Pál névnapja van.
 EUR354.86
26 jún · CurrencyRate · HUF
CurrencyRate.Today
Check: 26 Jun 2026 03:15 UTC
Latest change: 26 Jun 2026 03:03 UTC
API: CurrencyRate
Disclaimers. This plugin or website cannot guarantee the accuracy of the exchange rates displayed. You should confirm current rates before making any transactions that could be affected by changes in the exchange rates.
You can install this WP plugin on your website from the WordPress official website: Exchange Rates🚀

A Szekszárdi Kerékpáros Sport Egyesület március 16-án, vasárnap rendezte meg az V. Kajdacs Nagydíjat, amely a 2025. évi Amatőr Országúti Magyar Bajnokság első futama is volt egyben.

Az ötödik alkalommal megrendezett esemény az egyesület számára mindig különleges pillanatokat hoz – fogalmaz szerkesztőségünknek megküldött közleményében a szervező csapat. Mint írják, Steig Gábor egyesületi elnök kiváló döntést hozott, amikor öt évvel ezelőtt felfedezte a kajdacsi körpályát.

„A település minden évben remekül támogatja a versenyt, és a pálya is ideális a versenyzéshez. Azóta nemcsak helyi, hanem nemzetközi figyelmet is sikerült vonzanunk” – nyilatkozta Steig Gábor. A tavalyi évhez hasonlóan idén is nemzetközi mezőny érkezett, hiszen jöttek kerékpárosok Olaszországból, Szlovákiából, és Szerbiából is. Idén nem volt túl kegyes az időjárás a sportolókkal, ugyanis az összes futamot esőben kellett megrendezniük. Mutatja azonban a sportolók elhivatottságát, hogy a 336 előnevező közül kevesen léptek vissza a versenyzéstől, az 5 fokos esős idő ellenére is.

Beküldött fotó: Szekszárdi Kerékpáros S. E.

Az első futam 11:00-kor rajtolt el, ahol az U13, WU15 és a WSenior korcsoportok álltak rajthoz. Nagyon sok volt a női versenyző, amit örömmel nyugtáztak a szervezők is. Még WU13-as lányok is versenyeztek, akik felneveztek az idősebbekhez, hogy rajthoz állhassanak. Mint írják, az első futamon indulók 12 km-t teljesítettek szakadó esőben.

Ezt követően 11:50-kor rajtoltak az U19, Elit1, Elit2 és a Master korcsoportok, akik a 21,2km-es körpályán öt, illetve négy kört tettek meg. 11:55-kor rajtolt a legnépesebb mezőny körülbelül 150 fővel.

Az időjárás továbbra sem kedvezett a versenyzőknek, ezt a verseny főszervezője, Szabó Barbara is megerősítette, aki motoron kísérte a versenyzőket.

„Fantasztikus volt mindenki, aki akár csak egy kört is tett, vagy akár rajthoz állt ebben az időben, tényleg minden elismerésem a kerékpárversenyzőké, akik ilyen körülmények között is mindent megtettek a győzelemért. Az ötkörös futam végén többen el voltak fagyva, szerencsére a hely adta lehetőségek biztosították a zuhanyzást is. Kajdacs polgármestere is méltatta a versenyzőket, és már azon gondolkodott, hogyan lehet még jobban kiszolgálni a jövőben a kerékpárosokat, ha ismét egy hasonló időjárást fognánk ki” – tájékoztatott a verseny főszervezője.

Beküldött fotó: Szekszárdi Kerékpáros S. E.

A rendező egyesület versenyzői közül kiemelendő Faragó Tamás, aki az Elit2-es kategóriában a II. helyet szerezte meg.

Steig Gábor versenyigazgató szerint sikeresnek mondható a verseny az időjárás ellenére is, hiszen ami szakmailag a leginkább számít – hogy a verseny biztosítása tökéletes legyen –, az rendben volt.

Ezúton is köszöni a rendőrségnek, a polgárőrségnek, a biztosító motorosoknak, valamint a segítő diákok munkáját is. Steig Gábortól megtudtuk, hogy az esős verseny ellenére is a leghosszabb 109 km-es táv első helyezettje Istlstekker Zsolt lett, aki egyben az abszolút győztese is a versenynek.  

Istlstekker Zsolt 41km/h átlaggal érkezett célba.

Beküldött fotó: Szekszárdi Kerékpáros S. E.
Megosztás.
Exit mobile version