A Szekszárdi Járási Ügyészség hulladékgazdálkodás rendjének megsértése bűntette és gondatlan közveszélyokozás vétsége miatt emelt vádat egy 37 éves férfi ellen, tájékoztatott kedden a Tolna Vármegyei Főügyészség.
Ismertetik, hogy a vádlott és testvére tulajdonában van egy Szekszárdhoz közeli településen lévő ingatlan. Ennek udvarán a vádlott 2022. májusa előtt engedély nélkül 12 köbméter lomos hulladékot, valamint 8 köbméter, építésből és bontásból származó hulladékot tárolt. A közleményben emlékeztetnek, hogy a Hulladéktörvény alapján tilos a hulladékot felhalmozni, azt a gyűjtés, a szállítás, a kezelés szabályaitól eltérő módon elhagyni, ellenőrizetlen körülmények között elhelyezni és kezelni.
A vádlott az általa összegyűjtött hulladékot megsemmisítés céljából 2022. július 7-én az ingatlan területén meggyújtotta, a figyelmetlenségéből adódóan pedig a tűz a szomszédos lakóépületet is veszélyeztette, emellett a szomszéd épület oldalán lévő műanyag lambéria a hő hatására meg is olvadt.
A füstöt észlelve a közelben lévő rendőrök értesítették a tűzoltókat, akik a tüzet sikeresen megfékezték még azt megelőzően, hogy a szomszédos ingatlanra ténylegesen is átterjedt volna.
A vádlott magatartása miatt kialakult tűz közvetlenül a szomszéd ház mellett található további két közeli ingatlant is veszélyeztette, ugyanis a tűz a gyors beavatkozás hiányában ezen ingatlanokon keresztül szabadon terjedhetett volna tovább, különösen nagy értékű anyagi javakat veszélyeztetve ezzel – írják a közleményben.
A büntetlen előéletű vádlottal szemben a járási ügyészség halmazati büntetésül végrehajtásában felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását szorgalmazza a Szekszárdi Járásbíróságnál.


