A Szekszárdi Járásbíróság április 22-én hat rendbeli állatkínzás vétségében mondta ki bűnösnek azt a tolnai férfit, aki több kutyáját is magára hagyta, derül ki a Szekszárdi Törvényszék közleményéből.
A vádlott tolnai ingatlanán hat kutyát tartott, ahonnan 2023 nyarán elköltözött, és a kutyákat a ház udvarán magára hagyta. Ismertetik, hogy az ebek gondozásáról, ellátásáról nem gondoskodott megfelelően, emellett az ebek élettere szűk, vizelettel és ürülékkel szennyezett volt. A kutyák mindegyike bolhás és atkás volt, közülük háromnak a testén kezeletlen sebek voltak, több kutya bordája és medencéje is látható volt a soványság miatt.
A vádlott végül mind a 6 kutya tulajdonjogáról lemondott, az állatokat a Szekszárdi Kutyamenhelyen helyezték el.
Közlik, hogy a vádlott az április 22-i előkészítő ülésen beismerte bűnösségét és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról.
A járásbíróság a vádlottat 6 hónap fogház fokozatban végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte, melynek végrehajtását 1 év próbaidőre felfüggesztette.
A bíróság a vádlottat előzetes mentesítésben részesítette. Az előzetes mentesítés hatályát veszti, ha a felfüggesztett szabadságvesztés végrehajtását elrendelik. A bíróság továbbá elrendelte a vádlott pártfogó felügyeletét – írják.
Az ítélet jogerős.
(Szekszárdi Törvényszék)