Szekszárd Megyei Jogú Város Közgyűlésének a kulturális bizottsága január 30-án, 11 órától tartotta a soron következő rendes ülését, amelyiken javaslatot tett a 2024-es városi nagyrendezvényekről is.
Az összes tag jelenlétében zajlott a Kultúra, Civil Szervezetek és Városmarketing Bizottság (KCV) megbeszélése kedden, a Polgármesteri Hivatal dísztermében. Nyilvános ülésen tárgyalták a Szekszárdi Német Nemzetiségi Tűzoltó Fúvószenekar Egyesület elszámolással kapcsolatos módosító kérelmét, amelyet el is fogadtak.
Az idei városi költségvetés tervezetét is megkapta a bizottság. Egyhangúlag szorgalmazták az eddig előkészített, terjedelmes anyagnak a részletes tárgyalását szakbizottsági és közgyűlési szinten is. Csötönyi László, KCV-elnök hangsúlyozta, hogy fontosnak tartja az önkormányzati tulajdonban lévő Szekszárdi Közművelődési Szolgáltató NKft. (azaz a Babits Mihály Kulturális Központ) esetében az eddigi finanszírozási gyakorlat átgondolását, hiszen – a véleménye szerint – egészen egyszerűen lehetetlen kérés ugyanannyi önkormányzati támogatásból fenntartani a város és a megye legnagyobb kulturális intézményét, mint amennyit 2016 óta kap a tulajdonos-fenntartótól, még akkor is, ha a bevételei folyamatosan nőttek ez idő alatt. Az elnök azt sem tartja elfogadhatónak, hogy a városi költségvetés elkészítését követően, a feltételezett „maradékból” kapjon kompenzációt a Babits. Úgy gondolja, hogy az intézmény éves üzleti terve a városi költségvetésnek – szekszárdi tulajdonú társaságként – a szerves része, és a közművelődési rendelet, valamint a határozott időre vállalt Agóra-szerep is kötelezi a várost a tisztes helytállásra.
Január első napjaiban az önkormányzat és a Szekszárdi Közművelődési Szolgáltató NKft. között 2017-ben kötött közművelődési megállapodást is felülvizsgálta egy szakmai stáb, amelyiknek a tagjai között voltak a hivatal Humán osztályának a szakemberei, jogi referensek, a Babits Mihály Kulturális Központ szakmai stábja és a kulturális bizottság elnöke, aki egyébként a végzettségét tekintve is közművelődési szakember és kulturális vezető. Az új megállapodást a KCV tagjai elfogadták a keddi ülésen.
Már decemberben elkészítette a szervezésért felelős kulturális központ vezetése a 2024-re vonatkozó szekszárdi nagyrendezvények tervét a teljes költségvetéssel együtt, egy-egy programra lebontva is. Most azt a javaslatot tette a Közgyűlésnek a kulturális bizottság, hogy ezekből a következők valósuljanak meg: a városi majális, a Pünkösdi Fesztivál, a Háry János Mesefesztivál (a gyereknappal együtt), a Szent István-nap a Város Napja integrálásával, a Szekszárdi Szüreti Napok és a városi advent. Szintén csak javaslat, hogy külsős vállalkozó bevonásával valósulhatna meg a Márton-napi és a szilveszteri rendezvény, illetve az augusztus végi városünnep beolvasztásáról – az augusztus 20-ai rendezvénysorba – is a városvezetésnek kell döntést hoznia.
A KCV Bizottság zárt ülésen döntött két névhasználati kérelemmel kapcsolatosan, és mindegyik esetben jóváhagyta a Szekszárd elnevezés használatát. Az egyik egy cégnévben, a másik pedig egy üzletközpont nevében történő megjelenítés.


