2026. június 25. csütörtök
Ma Vilmos névnapja van.
 EUR354.48
25 jún · CurrencyRate · HUF
CurrencyRate.Today
Check: 25 Jun 2026 09:15 UTC
Latest change: 25 Jun 2026 09:05 UTC
API: CurrencyRate
Disclaimers. This plugin or website cannot guarantee the accuracy of the exchange rates displayed. You should confirm current rates before making any transactions that could be affected by changes in the exchange rates.
You can install this WP plugin on your website from the WordPress official website: Exchange Rates🚀

Május 25-én kormánypárti és ellenzéki képviselők együtt szavaztak arról a határozatról, amelyik szerint a polgármester összeférhetetlenség miatt nem töltheti be a városvezetői pozícióját.

Hiába állapította meg Szekszárd Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése a város első emberének az összeférhetetlenségét, Ács Rezső nem kíván megválni a posztjától – erről számolt be az ATV Híradója május 30-án. A polgármester jogi úton támadná meg a döntést. Vannak olyan vélemények is, amelyek szerint a város már legalább harmincmilliárd forinttól esett el, mióta „rendezetlenek a körülmények”.

Május 25-én kormánypárti és ellenzéki képviselők együtt szavaztak arról a határozatról, amelyik szerint a polgármester összeférhetetlenség miatt nem töltheti be a városvezetői pozícióját. Ez elvileg aznap hatályba lépett, de Ács Rezső bement a hivatalába, és ott közölte, hogy megtámadja a döntést, és igényt tart a fizetésére, a szolgálati autóra és a telefonjára.

Máté Péter frakcióvezető (FIDESZ) a következőket nyilatkozta a Híradónak: „Úgy gondolom, hogy a bérszámfejtés a hó végével történik, szerintem huszonötödikével. Az én olvasatomban huszonötödikével a munkaviszonya és ezzel együtt a bérezése megszűnt. Az autót természetesen vissza kell venni tőle, de ennek a pontos dátumát nem tudom, mikor lesz.”

Bomba Gábor (ÉSZ) szerint azzal nincs baj, hogy Ács bejár a városházára, hiszen a felmondását is intéznie kell. Azt nem tudja, miért ragaszkodik évek óta a funkciójához, amelyiket nem tudja ellátni. Az Éljen Szekszárd frakcióvezetőjének az a véleménye, hogy ezt a felmentett polgármestertől kellene megkérdezni. „Nem lehet vele kommunikálni sem írásban, sem szóban. Sosem tudtuk meg, hogy aki válaszolt nekünk, az ki volt, ezért nem tudjuk, hogy miért ragaszkodik ennyire a székéhez. Lehet, hogy valami vaj van a füle mögött” – mondta Bomba.

Harangozó Tamás, az MSZP országgyűlési képviselője így nyilatkozott az ATV-nek: „Az elmúlt években közel harminc milliárd forinttól esett el (Szekszárd – a szerk.), olyan megítélt támogatásoktól, amelyeket nem volt képes felhasználni. Sem a Modern Városok Programja, sem az uniós fejlesztések tekintetében szinte semmilyen épkézláb eredményt nem lehet felmutatni, és az összes megyei jogú város közül az utolsó helyen szereplünk.”

Hogy mi lesz a város vezetőjének a sorsa, azt egyelőre nem lehet tudni. Ha lesz friss információnk, biztosan írni fogunk róla…

Megosztás.
Exit mobile version