Folytatódik a Kultúrkortyok Szabadegyetem elnevezésű előadássorozat Szekszárdon.
Mint ismert, a sorozatot a Babits Mihály Kulturális Központ hívta életre, és rendszeresen közérdeklődésre számot tartó témákat dolgoznak fel ezeken az eseményeken, meghívott előadók tolmácsolásában.
Mi lesz a Földdel? Meddig tartható a fenntarthatatlan? címmel február 6-án, 18 órától kerül sor a következő eseményre az intézmény Csatár termében. Az előadó ezúttal Baloghné Gaál Zsófia klímavédelmi szakértő, a Zöldtárs Környezetvédelmi Közhasznú Alapítvány önkéntese lesz.
Az intézmény az esemény beharangozójában úgy fogalmaz: a növekedés korlátozott volta egy véges kiterjedésű Földön minden gondolkodó ember számára nyilvánvaló tény. A víz, a klíma, a levegő, a termőtalaj és az élővilág sokszínűsége mind-mind indikátorai ezen korlátozottságnak. Mi az aktuális helyzet most, 2024-ben? Mit tanultunk az elmúlt 30 évben és mik a lehetőségeink a következő 30 évre nézve? Ezen kérdésekre ad választ előadásában Baloghné Gaál Zsófia környezetvédelmi szakértő.
(Babits Mihály Kulturális Központ)