A Paksi Járási Ügyészség járművezetéstől való eltiltás hatálya alatti vezetés vétsége miatt emelt vádat egy 45 éves férfi ellen, aki járművezetői engedéllyel soha nem rendelkezett – számolt be az esetről a Tolna Vármegyei Főügyészség.
A vádlottat egy korábbi ügyben az illetékes járásbíróság engedély nélküli vezetés szabálysértése miatt pénzbírsággal sújtotta, valamint nyolc hónap időtartamra eltiltotta a közúti járművek vezetésétől. A végzés 2025. március 4-én emelkedett jogerőre – erről a vádlottnak is tudomása volt.
Ennek ellenére néhány nappal az eltiltás letelte előtt, de még annak tartama alatt, az egyik Tolna vármegyei település lakott területén (saját tulajdonú) kistraktort vezetve közlekedett. A traktorhoz utánfutót is kapcsolt, amelyen szabálytalanul szállította a sógorát, annak érdekében, hogy a község határában lévő lucernát elszállítsák. A történteket egy utcai térfigyelő kamera is rögzítette.
A járási ügyészség a vádlottal szemben tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetés kiszabását és közúti járművek vezetésétől határozott időre történő eltiltását szorgalmazza a Paksi Járásbíróságnál.


