A hőség és a nehezítő körülmények ellenére is remekelt az U13-as és U19-es két biciklis fiú az Országúti Bajnokságon – számolt be róla a Szekszárdi Sportközpont.
Szombaton délelőtt (2025. 06. 21.) Tamásiból indulva az U17-es fiúk Iregszemcse–Nagykónyi kör után Pincehely–Gyönk–Diósberény–Hőgyész–Szakály érintésével tértek vissza Tamásiba, a meredek dombokon keresztül vezető 90 kilométeres távon. Itt váratlan vírusbetegség miatt a három indulóból csak egy maradt versenyben. (Rádi Noel mindössze három hete edz, és még nem tudta az 5 perces limitidőn belül teljesíteni a távot.)
Délután Bán Botond az U19-esek számára kiírt, 119 kilométeres versenyen állt rajthoz. A 35 fokos hőség és az utolsó 10 kilométeren belüli kerékpárcsere hátráltatása ellenére is mindössze egyperces hátránnyal a főmezőny mögött a 21. helyen ért célba. A verseny nehézségét jól mutatja, hogy Botond után – a 48 indulóból – már senki sem tudta értékelhetően befejezni a versenyt.
Vasárnap délelőtt 9 órakor Tamási mellett, Pincehelyről rajtolt az U13-as mezőny. A 16 kilométeres verseny Gyönk határában, egy 1 kilométer hosszú meredek emelkedő tetején ért véget. Istlstekker Benett első igazolt Magyar Országúti Bajnokságán hatalmasat küzdve szerezte meg a 3. helyet két, nála egy évvel idősebb, budapesti és spanyol csapatban versenyző riválisa mögött.
Eredmények
Országúti OB
U19 – 119 km
21. Bán Botond
U13 – 16 km
3. Istlstekker Benett









