A 2025–2026-os tanév tapasztalatait értékelték szekszárdi szakmai képzésükön a Tolna vármegyében szolgáló iskolaőrök – számolt be a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
A rendezvényt a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Alosztálya szervezte június 22-én annak érdekében, hogy a résztvevők összegezzék az elmúlt időszak tapasztalatait, valamint kijelöljék a következő tanév legfontosabb feladatait és célkitűzéseit.
A képzésen 19 iskolaőr és négy helyi koordinátor vett részt. A megjelenteket Orsós Zoltán r. őrnagy, területi iskolaőri koordinátor köszöntötte. Beszédében kiemelte az iskolaőrök szerepét a biztonságos iskolai környezet fenntartásában, valamint a diákok és az oktatási intézmények mindennapjainak támogatásában, és megköszönte eddigi munkájukat.
A résztvevők áttekintették a tanév legfontosabb eseményeit és tapasztalatait. A tanácskozás lehetőséget biztosított arra is, hogy az iskolaőrök és a koordinátorok megosszák egymással a szolgálat során szerzett gyakorlati ismereteiket, valamint közösen fogalmazzák meg a következő tanév kiemelt feladatait.
A szakmai egyeztetés mellett délután intézkedéstaktikai oktatáson vettek részt. A foglalkozás célja az volt, hogy erősítse a közösséghez tartozás érzését, valamint hozzájáruljon a szolgálatot ellátók szakmai önazonosságának és együttműködésének további fejlesztéséhez.





