Tolna vármegye útjain az elmúlt hétvégén nyolc közlekedési baleset történt. Egy esetben könnyű sérülés, a többiben anyagi kár lett az ütközés vége – számolt be a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Vasárnap este egy ismeretlen autós Döbrököz Szarvasd pusztánál áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol nekiütközött egy vele szemben, szabályosan közlekedő kocsinak. A vétlen autó sofőrje könnyebben megsérült. A balesetet okozó jármű vezetője az ütközés után megállás nélkül elhajtott a helyszínről, de a rendőrök nem sokkal később megállították. A helyi férfi azt állította a rendőröknek, hogy azért hajtott el, mert megijedt, de mint a szondáztatásból kiderült, valójában ittas. A férfit további mintavételre előállították, jogosítványát pedig elvették. Felmerült, hogy a balesettel másik autó is összefüggésbe hozható, ezt a dombóvári rendőrök vizsgálják. A 36 éves sofőrrel szemben büntetőeljárást indítanak.
A nap folyamán további hét anyagi kárral járó baleset helyszínén intézkedtek a rendőrök.
A hétvégén több baleset is történt az elsőbbségi szabályok megsértése miatt. Pénteken Bonyhádon egy autós okozott balesetet azzal, hogy nem adott elsőbbséget egy motorosnak, és összeütköztek. A balesetben senki nem sérült meg, de mindkét jármű megrongálódott. Szintén pénteken délután Dombóváron egy autó vezetője hajtott ki a védett útra az elsőbbségadás kötelező jelzőtábla jelzése ellenére. A két kocsi összeütközött, a vétkes autós ezután még egy oszlopnak is nekicsapódott. A balesetben mindkét jármű összetörött.






