Új funkcióval látják el átmenetileg az egykori Bartina ABC épületét, ugyanis itt kerülnek majd kiosztásra a LED-csereprogram keretében igényelt izzók – tájékoztatta kedden a sajtó képviselőit Gyurkovics János, Szekszárd alpolgármestere.

Az alpolgármester elmondta, hogy az önkormányzat által korábban meghirdetett izzócsere akcióra összesen 612 szekszárdi lakos regisztrált. Az izzók átadására november 6-ától kerül sor a Béla király tér 8. szám alatti ingatlanban (egykori Bartina ABC), az alábbi időpontokban:
- november 6., hétfő 8:00-12:00
- november 8., szerda 8:00-12:00.
- november 13., hétfő 8:00-12:00
- november 15., szerda 8:00-12:00
- november 20., hétfő 8:00-12:00
- november 22., szerda 8:00-12:00
- pótnapok: november 27., hétfő 8:00-12:00; november 29., szerda 8:00-12:00
Az érintetteket kérik, hogy az átvételhez vigyék magukkal személyi igazolványukat és lakcímkártyájukat. Amennyiben az igénylő nem tud jelen lenni személyesen az átvételnél, úgy azt más is átveheti, amennyiben meghatalmazással rendelkezik, valamint egy, az igénylő nevére kiállított villanyszámlát is be tud mutatni.
Gyurkovics János elmondta, hogy amennyiben valaki a mostani LED-csere akcióról lemaradt, nincs még elkésve, ugyanis december elsejétől ismét igénybe lehet venni majd a lehetőséget. Amint arról korábban mi is hírt adtunk, a lakossági LED-csereprogram keretében ingyenesen juthat hozzá LED-izzóhoz minden szekszárdi, aki regisztrált a korábban meghirdetett időpontig. A ledcsere.hu oldalon néhány adat kitöltését, illetve dokumentum feltöltését követően a rendszer az éves áramfogyasztás, valamint az adott lakásban található izzók száma és használati ideje alapján számolta ki, hogy az adott háztartás hány ingyenes LED izzóra jogosult.
A szekszárdiak hétfőtől már átvehetik az általuk igényelt izzókat.



