Március 13-án, csütörtökön rendkívüli ülést tartott Szekszárd MJV Önkormányzatának Közgyűlése. A képviselők mindössze hét napirendi pontot tárgyaltak, amelyek zömében már benyújtott vagy benyújtandó TOP+ pályázatokat érintettek.
Az ülést követő sajtótájékoztatón Berlinger Attila polgármester kiemelte, hogy megfeszített munkát kívánt az, hogy a hivatal dolgozói és a közreműködők összeállítsák a pályázati anyagokat, ugyanis ezek leadási határidejét nemrégen központilag 2025. március 31-ére módosították. Mivel az önkormányzat maradéktalanul szeretné kihasználni a TOP+ források által nyújtotta lehetőségeket, nagy erőkkel dolgoztak a pályázati dokumentációk összeállításán, amit sikeresen véghezvittek. Ennek eredményeként a rendkívüli ülésen több ilyen pályázat benyújtásáról is dönthettek a képviselők. Egyik ilyen a „Hegyen-völgyön Szekszárdon” elnevezésű koncepcióterv, amely Szekszárdnak és környékének turisztikai kínálatát fejlesztené, bővítené úgy, hogy az kerékpáros túrázásra alkalmas legyen. A város 300 millió forintra pályázott, amely összegből többek között a már meglévő és leromlott állapotú túraútvonalakat felújítanák, Szekszárd és a környék turisztikai célpontjait összekötnék, így Szálka, Várdomb és Alsónána is érintett. A benyújtásra előkészített projektjavaslatban fejleszteni tervezett hálózat hossza 37 km.
A polgármester arról is tájékoztatást adott, hogy döntés született a diákétkeztetés térítési díjait illetően is, ezeket 10%-al emelték. Mint ismert, az állam bizonyos mértékű támogatással segíti a gyerekek étkeztetését, de a városnak ez nagy kiadást jelent. Legutóbb, 2024-ben például több mint 153 millió forintot költött a város erre a célra, míg 2022-ben mindössze 69 millió forintot. A térítési díj emelése mindenképpen szükséges volt a már ismert globális energia- és nyersanyagárak miatt. A közgyűlés döntésének értelmében a jövőben egy szekszárdi általános iskolás napi háromszori étkezése 981 forintba kerül majd, míg egy középiskolás szintén a napi háromszori étkezéséért 1110 forintot kell fizetni.
Máté Péter alpolgármester emlékeztetett, hogy a Humánszolgáltató Központ épülete is TOP+ forrásból újulhat meg, illetve a kétmilliárd forintot felölelő, nyolc szekszárdi utcát érintő beruházás esetében a Magyar Közlekedéstudományi és Logisztikai Intézet segít majd elkészíttetni a fenntarthatósági- és mobilitási tervet.
Dr. Fusz György alpolgármester elmondta, hogy a Fogyatékosok Nappali Intézménye is megújulhat, amire szintén pályázatot nyújtott be a város 125 millió forint értékben. Az épületet az önkormányzat 16,5 millió forintos önerővel ezt az összeget kiegészítve szeretné felújíttatni. A Babits Mihály utcában található 22 férőhelyes intézményre ráfér a felújítás, évek óta leromlott állapotban van.
A sajtótájékoztatón kiderült, hogy ez a harmadik olyan épület a Kölcsey óvoda, illetve a Humánszolgáltató Központ épülete mellett, ami Szekszárd helyi egészségügyi és szociális infrastruktúra fejlesztését szolgáló beruházás lesz. Ezekre összesen 1.17 milliárd forint TOP+ forrást tervez elkölteni a város.