A Magyar Képzőművészeti Egyetem (MKE) november 27-én nyílt napot szervez, amelyen az egyetemi élet mindennapjaiba enged bepillantást. Az eseményen a látogatók műteremlátogatásokon, könyvtárbejáráson vehetnek részt, és megtekinthetik a Művészeti Anatómia Tanszék különleges régészeti és patológiai gyűjteményét is.
Az egyetem közleménye szerint a programot az Andrássy úti főépületben és az Epreskertben tartják 10 és 14 óra között. A nyílt nap célja, hogy elsősorban középiskolás fiatalok számára mutassa be a képzőművészeti szakok kínálatát és az egyetemi életet, valamint hogy közvetlenül megismerhessék a művészeti képzés folyamatait.
A napot Erős István rektor köszöntője nyitja meg, ezt követően pedig a tanulmányi osztály munkatársai nyújtanak tájékoztatást a felvételi eljárásról. A Hallgatói Önkormányzat képviselői a diákéletről és a közösségi programokról tartanak bemutatót.
A nyílt napon az egyetem valamennyi tanszéke – Szobrász, Festő, Grafika, Vizuális Művészet, Látványtervező, Intermédia, Restaurátor, Képzőművészet-elmélet és Tanárképző Tanszék – külön programokkal várja az érdeklődőket. A látogatók megismerhetik a különböző képzések jellegzetességeit, valamint betekinthetnek a műtermek világába is.
Az esemény kiemelt programpontjai között szerepel az egyetem történelmi múltú könyvtárának bemutatása, valamint a Művészeti Anatómia Tanszék különleges régészeti és patológiai gyűjteményének megtekintése, amely az intézmény egyik unikális vonzereje.
Az egyetem arra is felhívta a figyelmet, hogy a klasszikus képzések mellett az utóbbi három tanévben indított új szakok – a képzőművész mesterszak, a kortárs művészetelméleti és kurátori ismeretek mesterképzés, valamint a vizuális művészet alapképzés – is várják a jelentkezőket.
Újdonságként bejelentették, hogy a következő tanévtől a Látványtervező Tanszék mesterképzése mozgóképes látványtervező specializációval, míg a Grafika Tanszék osztatlan grafikusművész képzése illusztráció specializációval bővül. Emellett a Szobrász Tanszéken az osztatlan szobrászművész képzéshez kapcsolódóan két új specializáció – az alkalmazott szobrászat és a köztéri szobrászat – is indul.
A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak, hogy testközelből tapasztalhassák meg az egyetem sokszínűségét és a művészeti képzés izgalmas világát.