A késő délutáni órákban délnyugat felől egy vonalba rendeződött zivatarrendszer éri el a délnyugati országrészt, és fokozatosan gyengülve halad tovább az ország belső területei felé északkeleti irányba.
Várhatóan a keleti, északkeleti országrészt is eléri a kellemetlen idő. A zivatarokat viharos (általában 60-80 km/h) széllökés, felhőszakadás (ált. 15-30 mm), de a Dunántúl délnyugati felén, kétharmadán lokálisan akár 30-50 mm eső, ezen kívül apróbb szemű jég (<2 cm) kísérheti.
A Dél-Dunántúlon heves zivatarok is előfordulhatnak (~2-4 cm jégátmérő, > 90 km/h széllökés). Az éjszaka második felére a zivatartevékenység az ország északkeleti felére tevődik át.
Szerdán a napos időszakok mellett erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, és ismét számítani kell többfelé záporok, zivatarok kialakulására, helyenként hevesebb viharokra is. Sokfelé élénk, helyenként erős lesz a déli-délnyugati, illetve a nyugatias szél. Helyenként párás, ködös lehet a hajnal. Reggel 11-18 fokot mutathatnak a hőmérők. A legmagasabb hőmérséklet 21 és 28 fok között alakul, de a záporokat, zivatarokat követően ismét jelentősebb mértékben lehűlhet a levegő.
A fülledt, meleg időben vérnyomás-ingadozás, szívpanaszok, nehézlégzés, szédülés, fejfájás, migrén, fáradékonyság és dekoncentráltság egyaránt jelentkezhet. Nagy lesz a sztrók és az infarktus kockázata. A zivatarok környezetében felerősödhetnek az asztmatikus panaszok, így az érintettek ebben az időszakban lehetőleg tartózkodjanak zárt helyen!
A felhőszakadással érintett tájakon vizes, csúszós utakkal találkozhatnak a közlekedők, helyenként vízátfolyások is nehezíthetik a közlekedést. A záporokban, zivatarokban hirtelen jelentősen lecsökkenhet a látótávolság, valamint az erős, viharos széllökések jelentősebb mértékben ronthatják a járművek menetstabilitását.