Harmincnegyedik alkalommal rendezte meg a II. Géza Gimnázium a hagyományos megyei versmondó versenyét Bátaszéken, a Petőfi Sándor Művelődési Házban. Az Én és a világ témában olykor megrendítő szövegeket tolmácsoltak a középiskolások.
A nagy hagyományokkal rendelkező seregszemlén a gimnázium igazgatója, Sümegi József köszöntötte a diákokat és a felkészítőiket, és felidézte a több évtizede rendületlenül működő verseny legszebb momentumait. Az öt középfokú oktatási intézményből érkezett húsz versenyző negyven produkcióját (mindenki két verset mondott) a közművelődési szakemberekből és pedagógusokból álló zsűri hallgatta meg. A szervezők az értékelés nem könnyű feladatát ebben az évben Csötönyi Lászlóra, Dömény Boglárkára és Kalmár Évára bízták.
A bátaszéki verseny sajátossága már a kezdetektől, hogy a szabadon választott költemény mellett egyet a minden évben meghatározott téma alapján is hozniuk kell a versenyzőknek. A bírálóbizottság szerint meglepően színes palettáról válogattak a fiatalok, az Én és a világ kérdéskörben jól megfértek egymás mellett Tompa Mihály, Vörösmarty Mihály, Ady Endre, Radnóti Miklós, az erdélyi – ritkán hallott – Horváth István, Kányádi Sándor, Tóth Krisztina, Baka István, Simon Márton és Terék Anna versei is. Érdekes és tanulságos volt szembesülni azzal, hogy a háborús helyzet, a biztonság fontossága és a bizonytalanság megélése hogyan képeződött le a diákok szövegválasztásában.
A zsűri elnöke az értékelésében felhívta a figyelmet a versválasztás, és kifejezetten a művek irodalmi értékének a fontosságára. Hangsúlyozta a megfelelő beszéd, illetve a technikai eszközök adekvát használatát. Kiemelte a művészi teljesítmény vizsgálatát, az értelmezés-értetés, a látás-láttatás, az érzés-éreztetés feladatát, az érzelmi-értelmi üzenet átadásának a szükségességét, a pódiumi létállapot meglétének a nélkülözhetetlenségét.
A Géza-napi versmondó verseny képzeletbeli dobogójának a legtetejére a keddi versenyt követően Dávid Marcell, a Szekszárdi I. Béla Gimnázium tanulója állhatott, aki – nem meglepő módon – a közönségdíjat is megkapta a rendezvényt a figyelmével aktívan végigkísérő bátaszéki közösségtől. Második helyezett lett a szintén „bélás” Gyarmati Jázmin, és harmadik helyezést ért el a II. Géza Gimnázium diákja, Birtalan Kincső. A szervezők és a zsűri jóvoltából négy különdíjjal is jutalmazni tudták a kiváló teljesítményt nyújtó versmondókat.