Hat projekt érdemelte ki az idén a Richter Anna-díjat, amellyel az egészségügyben, oktatásban, gyógyszerészetben dolgozók, valamint pácienseik és diákjaik életét megkönnyítő programokat jutalmaznak.
A Richter Gedeon Nyrt. célja, hogy kezdeményezésével olyan projektek megszületését tegye lehetővé, amelyek hozzájárulnak a hazai egészségügy és oktatás fejlesztéséhez, az ott dolgozók munkakörülményeinek jobbá tételéhez, valamint össztársadalmi változásokat indítsanak el mindannyiunk életminőségének javítását is szolgálva, jelentős változást hozva a hétköznapokba – olvasható a tájékoztatóban.
Ebben az évben Richter Anna-díjat kapott az Összhang a boldog iskoláért elnevezésű program, amelyben Nagy Fruzsina és a Közgazdasági Politechnikum diákjaiból álló csapata a hálájukat, megbecsülésüket kívánták kifejezni tanáraik felé.
Az orvos kategória győztese lett a Visz a vérem elnevezésű projekt, amelyben Pászthy Vera, a Szekszárdi Vérellátó vezető főorvosa és csapata 100+1 influenszer bevonásával, kiképzésével és közösséggé építésével újítják meg a véradás népszerűsítésének kommunikációját.
Az egészségügyi szakdolgozó kategória győztese az Ápolj otthon! program lett. Széni-Dégi Fanni, az Orosházi Dr. László Elek Kórház szakápolója a kórház támogatása mellett létrehozta az apoljotthon.hu oldalt, ami oktatóvideókkal, listákkal és tanácsokkal segíti az otthonápolást.
A Richter Anna-díjjal jutalmazott A tudás gyógyít nevű projekt komplex edukációs programot biztosít a veseelégtelenséggel küzdők számára. Szabó Alexandra klinikai gyógyszerész, valamint a Szent Margit Kórház Nephrológiai Osztályának csapata komplex edukációs programot valósítanak meg oktatófilmekkel, írásos tájékoztató anyagokkal és közösségszervezéssel.
A közönségdíjat a BurokBrigád projekt érdemelte ki. Aschenbrenner Zsuzsanna a Babagenetika Egyesület gyermekorvos szakértőjeként csatlakozott a BurokBrigád csapatához, akik olyan interaktív térképet hoztak létre a babát váró szülők számára, amely bemutatja, milyen testi változások és elváltozások történhetnek a magzattal a fogantatástól kezdve a várandósság során. Az online labirintust tesztek, játékos feladatok teszik interaktívvá, élményközpontúvá és edukatívvá.
A Richter Anna-díjjal jutalmazott Bátor Küldetése projektben az Országos Onkológia Intézet csapata Fröhlich Georgina egyetemi oktató, sugárterápiás fizikus ötlete alapján olyan játékokkal teli csomagot hozott létre, amely izgalmas űrutazássá varázsolja a sugárkezelés nehéz folyamatát. A „küldetés” során a gyerekeket Bátor, a Lego-figura kíséri, a kezeléssorozat végén pedig aranyérmet kapnak a „kis hősök”.
A Richter Gedeon Nyrt. meghirdette a jövő évi pályázatát is, amelyre november 26-ig várják a projektek jelentkezését. A pályázatokat www.richterannadij.hu honlapra lehet feltölteni.
A 2018-ban elindított Richter Anna-díj az elmúlt öt évben huszonhat hiánypótló ötlet megvalósítását tette lehetővé összesen 104 millió forintból – áll a közleményben.
mti