Október 5-től lehet szavazni a 2023-as Tolna Vármegyei Prima Közönségdíj jelöltjeire. A közönségdíj az Alisca Bau Zrt. és a VOSZ Tolna Vármegyei Szervezete jóvoltából jött létre.
Szavazni csak SMS üzenet formájában lehet a + 36 30 344 4696 telefonszámon. A jelölt neve melletti kódot, betűjelet (tehát A vagy B vagy C vagy D) kell elküldeni üzenetben. Csak az számít érvényes szavazatnak, amelyikben a jelölthöz tartozó betűjel megtalálható. Ugyanarról a telefonszámról egy napon belül csak egyszer számít érvényes szavazatnak az elküldött üzenet. A szavazatokat 2023. október 12-én, éjfélig lehet leadni.
A jelöltek és a hozzájuk tartozó kód betűjelek:
A – Bátaszéki Pedagógus Kórus
B – Kapos Táncegyüttes
C – Paks Városi Vegyes Kar
D – Sárpilisi „Gerlice madár” Hagyományőrző Néptánc Egyesület
A – Bátaszéki Pedagógus Kórus
Bátaszék város életében az egyik meghatározó kulturális csoport a Pedagógus Kórus. A feladatának tartja a kórusmuzsika értékeinek megismertetését és megszerettetését minél szélesebb rétegekkel, a hagyományok ápolását, és a határon túli hasonló összetételű énekkarokkal való kapcsolattartást. A velük együtt dolgozó fiatal kórus- és zenekari tagok számára olyan kulturális értékeket közvetítenek, amelyeket az adott életkorban maguk nem feltétlenül keresnének. E fiatalok példája saját korosztályuk szélesebb körében is elfogadottá, érdekessé teszi a kórusmuzsikát, a zenei kultúrának ezt a szeletét. Kétszer minősültek, mindkét alkalommal „vegyeskarok” kategóriában arany minősítést értek el. Énekeltek már Felvidék és Erdély több városában, Ausztriában és Németországban, Ludwigsburgtól Besigheim és Bietigheimen át a Mainau szigetén megrendezett Nemzetközi Kórusfesztiválig. Felsorolni sem lehet, hány magyarországi településre vitték el igényes énekükkel Bátaszék jó hírét. A város civil életében is aktív részt vállalnak. Az énekkar az elmúlt 33 esztendő alatt Bátaszék olyan kulturális csoportjává vált, amelyikre odafigyelnek, és akikre büszkék a város lakói. A kórus tagja a Bátaszéki Értéktárnak is.
B – Kapos Táncegyüttes
A táncegyüttes több mint 60 éves múltja alatt sok táncos generációt nevelt fel. Tánc közben táplálta a lelküket, a testüket, és kiváló közösséget hozott létre. Hazai és külföldi fellépéseikkel, nívós díjaikkal dicsőséget szereztek városuknak, Dombóvárnak. A legelső vidéki táncházat Tímár Sándor tartotta az együttesnek a kezdeteken, amire nagyon büszkék azóta is. Ma is „tiszta forrásból” táplálkoznak, hiszen igyekeznek a táncokat nemcsak a próbatermekben, hanem az eredeti helyen is megízlelni, megtanulni, gyakorolni az ott élő fiataloktól, öregektől. Az együttes célja, hogy a táncosaik, a gyermekek, fiatalok megismerjék a gyökereiket, a nagyszüleik játékait, táncait, szokásait, viseleteiket, a muzsikát, népdalt, a néptáncot. „Fertőződjenek meg vele”, és váljanak boldog felnőttekké! A magyar népi kultúrán nevelkedjenek, és adják azt tovább a saját gyermekeiknek!
C – Paks Városi Vegyes Kar
A Paks Városi Vegyes Kar 1977-ben alakult, és 1996 óta egyesületi formában működik. A Nemzetközi Ezüst Diplomás, és Fesztiválkórus minősítéssel rendelkező, valamint Pro Urbe Paks címmel kitüntetett közel 50 fős énekkart 2020-óta Babenyecz László karnagy vezényli. A közösség ereje állandóságot, a művészet pártatlansága pedig folytonosságot biztosít a kórus életében. Külföldi kórusversenyen legutóbb 2018-ban Olaszországban, Grado-ban indult a kórus, és ezüst minősítést kapott. Az egyesület életét, működését, fellépéseit Nikl Márta elnöknő több mint 15 éve vezeti. A koncertjeik sokszínűek, szívesen énekelnek bordalokat, népdalfeldolgozásokat, populáris műfajban musical- és filmzenéket, de persze egyházzenei feldolgozásokat, oratóriumokat is. Fontos céljuknak tűzték ki a kórus megújítását és fiatalítását, hogy a hangzásukat magas színvonalon tudják tartani, illetve fejlődni tudjanak, megismertessék a közös éneklés örömét, részvételt szerezhessenek a magyar zenei kultúrában és kóruséletben.
D – Sárpilisi „Gerlice madár” Hagyományőrző Néptánc Egyesület
A Sárpilisi „Gerlice madár” Hagyományőrző Néptánc Egyesület tagjai nagyon büszkék a hagyományaikra, amelyeknek a megismertetésében sokat köszönhetetnek Bogár Istvánnak és a Sárpilisi Népi Együttes tagjainak. Szívvel- lélekkel örökítik át a sárközi emberek hétköznapi és ünnepi szokásait, örömeit és bánatát helyi, megyei és országos rendezvényeken. Tagjai a Muharay Elemér Népművészeti Szövetségnek. Részt vesznek a Szellemi Kulturális Örökség munkájában a többi sárközi településsel együtt. Két alkalommal voltak szervezői és házigazdái Sárpilisen a Sárközi Lakodalomnak. Az együttes legfiatalabb tagja öt, a legidősebb 80 esztendős, aki táncolt az elődeinkkel is. Az együttesben folyó munkájuk eredménye: több kiváló, arany és ezüst minősítésű táncos.