A tanévkezdéssel egyidejűleg a forgalomban részt vevő gépjárművek száma is ugrásszerűen megnő – hívja fel a figyelmet pénteki közleményében a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
Emlékeztetnek, hogy főként reggel és délután válnak az utak zsúfolttá, így ebben az időszakban fokozott óvatossággal közlekedjünk az utakon.
Kitérnek rá, hogy a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai fokozott rendőri jelenlétet biztosítanak azon oktatási intézmények környékén, ahol ez közlekedésbiztonsági szempontból indokolt. Ennek megfelelően szeptember hónapban reggel 7 és 8 óra között, valamint délután 13 és 14 óra között számíthatunk az egyenruhások jelenlétére az iskolák környékén.
A rendőrség kéri, hogy a közlekedési balesetek elkerülése érdekében fogadják meg tanácsaikat:
- Azon az úton kísérjük rendszeresen iskolába a gyermekünket, amelyen később egyedül jár majd!
- Ne a legrövidebb, hanem a legbiztonságosabb utat válasszuk! A közlekedési szabályok betartásával mutassunk példát gyermekünknek!
- Úgy indítsuk útra a gyermekünket, hogy sietség nélkül az iskolához érhessen! A rohanás figyelemzavart okozhat, mely balesetveszélyes és a közlekedésben nincs helye.
- A frekventáltabb helyeken torlódások alakulhatnak ki, hosszabb menetidővel számoljunk!
- A kijelölt parkolóhelyen megállva szállítsuk ki a gyereket, lehetőleg a jobb oldalon!
- Többször gyakoroljuk gyermekünkkel az átkelést a bonyolultabb kereszteződésekben, a közlekedési szabályok gyakorlat közben rögzülnek!
- A gyermekre ne az út másik oldalán várjunk, elkerülendő azt, hogy meglátva minket figyelmetlenül rohanjon át az úttesten!
- Ha lakott területen kívüli közutat is igénybe kell vennie, feltűnő vagy fényvisszaverő ruhadarabot viseljen a gyermek, amelyet a közlekedés többi résztvevője kellő távolságból észlelhet!
- Gyermekünkkel való közlekedéseink alkalmával életkori sajátosságainak megfelelően magyarázzuk el neki a legfontosabb közlekedési szabályokat és a jelzőtáblák jelentéseit!
- Ha utasként szállítjuk gyermekünket, a passzív biztonsági eszközök használatát követeljük meg, életkori sajátosságoknak megfelelően használjuk a gyermekbiztonsági rendszereket!