Tolnában 22 alkalommal riasztották kedden a tűzoltókat viharkárok felszámolásához, országszerte pedig több mint 300 helyszínre vonultak a tűzoltók.
Tolna vármegyében a heves zivatarok okozta károk felszámolásához huszonkét beavatkozásra volt szükség – tájékoztatott szerdán a Tolna Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
A közlemény szerint az erős széllel járó vihar leginkább Fadd, Fadd-Dombori, Gerjen, és Tolna településeket érintette.

Ismertetik, hogy 17 esetben fák dőltek az utakra, kerítésre, lakóházra, négy alkalommal pedig tetőt rongált meg a szél, míg egyszer leszakadt villanyvezeték miatt tárcsázták a központi segélyhívót. A hivatásos, önkormányzati és önkéntes tűzoltóegységek motoros láncfűrészek és kéziszerszámok segítségével számolták fel az egyes káreseteket.
A viharos időjárás miatt országszerte 318 tűzoltói beavatkozásra volt szükség, derül ki a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság összegzéséből. A legtöbb munkát Békés vármegyében adta a vihar a tűzoltóknak, itt összesen 171 beavatkozásra szükség.
Kitérnek rá, hogy országszerte 42 épületben keletkeztek kár, amelyeket jellemzően az erős szél okozta, mert megbontotta a tetőt, felszakította a bádogot, lefújta a cserepeket, vagy a kidőlt fák estek a házakra. Mindemellett négy lakóházba is villám csapott, Balatonfüreden és Szentesen ki is gyulladt egy-egy családi ház a villámcsapás miatt.
Tájékoztatnak, hogy Kalocsán a villámcsapástól kidőlt fa ráborult egy trafóházra, Dobozon egy templom tetejét, Kaposfőn a víztorony lemezborítását bontotta meg az erős szél, Gyulán és Vindornyaszőlősön pedig autóra dőlt egy-egy fa.
Mint írják, a tűzoltók a villámcsapás miatti tüzeket eloltották, a viharkárokat késő estére mindenhol felszámolták.
Emlékeztetnek, hogy országszerte 2023-ban a viharok miatt már 10 225 tűzoltói beavatkozásra volt szükség, 1349 épületben keletkezett valamilyen kár.