Lépésszámlálással lehetett támogatni oktatási intézményeket, végül 100 iskola nyert egymillió forintos támogatást, amelyet sporteszközökre költhetnek.
A Magyar Szervátültetettek Szövetsége és az Aktív Magyarország közösen szervezték meg a Millió lépés az iskoládért elnevezésű 11 hetes kihívást. A programban résztvevőknek egy telefonos applikáció segítségével kellett lépéseket gyűjteniük az általuk támogatni kívánt iskola számára, virtuálisan teljesítve így az Országos Kékkör távját.
A Szekszárdi Garay János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola munkatársai március 21-én bukkantak rá a nem mindennapi lehetőségre, amellyel akár egymillió forintot is nyerhetnének, idézte fel lapunknak Domokos Bence testnevelőtanár, a Millió lépés az iskoládért program iskolai koordinátora.
Mint fogalmazott, korábban is megszállott lépésgyűjtő volt, így rögtön magával ragadta ez a projekt és azonnal nekilátott a szervezési feladatoknak, osztályokat létrehozva és segítőket toborozva. Hozzátette, hogy a kollégák is partnerek voltak a kezdeményezésben, és a kezdetektől támogatták a projektet.
Domokos Bencétől megtudtuk, hogy a 77 napig tartó verseny során 63.860.604 lépést gyűjtött a Szekszárdi Garay János Általános Iskola, amelynek csapatát az iskola tanulói és dolgozói mellett a szülők, hozzátartozók is erősítették, de ezen felül barátok, kosárlabda-játékvezetők és túrázók is csatlakoztak az iskola segítőihez.
A lépéseket összesítve az intézmény csapata 44.702 kilométert tett meg, azaz virtuálisan egyszer a Földet is körbekerülték.
– Kézzelfoghatóbban fogalmazva, az iskolánk és a római Colosseum közti távolságot 37-szer tettük meg együtt. A kihívást az Országos Kékkör megtételében mérték. Minél többször teljesítette az iskola, annál nagyobb eséllyel indulhatott a végső sorsoláson, hogy elnyerjük az egymillió forintos sportszertámogatást. Mi, garaysok 17-szer értünk körbe a 2583 km-es távon. Bár az összesített versenyben 248. helyen zártunk, a 2000-nél is több iskola és 200.000 főt meghaladó regisztrált felhasználót tekintve szépen teljesítettünk – értékelte a programot Domokos Bence.
Hozzátette, feszülten követték a június 14-i sorsolást, ahol végül az ő iskolájukat is a 100 szerencsés intézmény közé került.
– Nem hittünk a szemünknek! Ez az iskola, ami megannyi sportnak ad otthont, most tovább bővítheti sportszerkészletét! Fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy aki részt vett a kihívásban, már nyert, Abban a korban élünk, mikor a gyerekeket egyre nehezebben lehet rábírni a mozgásra, a felnőttek is kevés időt töltenek testmozgással. Ez a program közös családi sétákat eredményezett, hétvégi közös programmá a túrák váltak. Közösségünket aktívabb életvitelre sarkallta, amit szeretnénk megőrizni és tovább folytatni. Minden támogatónak köszönjük, aki csak egyet is lépett értünk, a gyerekekért. Köszönjük a szervezést és a kezdeményezést. Egyet megígérünk: mi ezután sem állunk meg! Gyűjtjük a lépéseket tovább – fűzte hozzá az intézmény testnevelőtanára.