Diplomaszerzésének 75 éves jubileuma alkalmából gránit oklevelet vehetett át dr. Miseta Attila rektortól Kurucz Antalné nyugalmazott szakfelügyelő, népiskolai tanító, akit a több száz fős közönség óriási tapssal köszöntött.
A Pécsi Tudományegyetem közösségének egyik legmeghatóbb ünnepe a hagyományos pedagógusnapi és díszoklevél-átadó ünnepi szenátusi ülés, amelyikre ebben az évben június 3-án került sor a PTE ÁOK Dr. Romhányi György Aulájában.
A 95 éves szekszárdi pedagógusnak a szakmájában végzett kimagasló pedagógiai munkája, közmegbecsülésre érdemesítő tevékenysége elismeréseképpen adományozott a Pécsi Tudományegyetem jubileumi gránit díszoklevelet.
Dr. Miseta Attila rektor a köszöntőjében kihangsúlyozta, hogy a pedagóguslét nem egyszerűen hivatás, hanem életforma is, amelyik rendkívüli elkötelezettséget igényel. A tanulás struktúrája villámgyorsan alakul át, az internet és a közösségi média, majd a mesterséges intelligencia átalakítja az életnek ezt a területét is. A tanári pályán bizonyítottak tanácsaira azonban mindig szükségünk lesz ahhoz, hogy a jelen problémáival könnyebben birkózhassunk meg. Az egyetem közössége hálás a munkájukért!
Kurucz Antalné (született Takács Rozália) 1948 októberében, mindössze húsz évesen kezdte el a pedagógusi pályafutását Tolna megye tanyasi kisiskoláiban. Szinte missziós feladatot látott el a tanyai, pusztai, kisközségi iskolákban, és vált a helyi oktatás-nevelés és közélet „személyi feltételévé, meghatározójává.” Azoknak a rétegéhez tartozott, akik első generációs értelmiségiek lettek, és iparos családi környezetből kiindulva vállalták a pedagógussá képzésüket. Sokoldalú, széles területet átívelő munkássága közül kiemelkedik a Tolna megyei vezető szakfelügyelői, illetve Tolna megyei települések iskoláiban, többek között Szekszárd intézményeiben végzett elkötelezett magas szintű pedagógiai munkássága. Hosszú éveken át több megyei pedagógiai intézmény alapításában vett részt, irányította, kidolgozta, segítette az egész napos nevelés megteremtését, minőségi fejlődését, elterjedését, országosan és a régióban is. 1977-ben Tolna megye egyetlen felsőfokú intézménye létrejöttében fontos támpontot jelentett az általa kidolgozott országosan első díjas pályamunka.
Az élete példa lehet mindannyiunk számára hivatásszeretetből, és a közért önzetlenül végzett munka nehéz, de örömet adó eredményeinek tiszteletéből. Az életműve kortörténet is, amelyik elénk tárja a magyar nevelés- és oktatásügy évtizedeket áthidaló, szinte minden jelentős állomását. Kortörténet, amelyik mindenkinek szól.
Szívből gratulálunk, és jó egészséget kívánunk neki!