Fontos településfejlesztési döntéseket hozott a Gazdasági és Városfejlesztési Bizottság (GVB) a június 6-án tartott megbeszélésén. A frakciók egyetértettek abban, hogy egy a cél: Szekszárdnak fejlődnie kell.
Bomba Gábor, az Éljen Szekszárd (ÉSZ) frakcióvezetője, a gazdasági bizottság elnöke a szerkesztőségünknek elmondta, hogy a megakadt projekteket felkarolták, és „sínre tették”, így folytatódik a Vörösmarty utcai orvosi rendelő felújítása, és szeptemberre elkészülhetnek azok a helyiségek, amelyekben kulturált körülmények között tudják ellátni a szekszárdi betegeket. A Zöld Város Programmal kapcsolatosan megtudtuk, jól áll a tender, azt várják, hogy engedélyezzék a közbeszerzési eljárás eredményhirdetését, és elindulhat a kivitelezés kifejezetten helyi vállalkozók bevonásával.
Az elnök azt is kifejtette, hogy a véleménye szerint a rövid ciklusok helyett 5-15 éves távlatokban kell gondolkodni a városfejlesztést illetően, mert a haladásnak a gátja lehet, ha a választási időközökhöz rendeljük a korszerűsítéssel foglalkozó szekszárdi projekteket. Bomba hangsúlyozta, hogy 220.000 négyzetméter út- és járdafejlesztési programot állítottak össze, amelyik az elmúlt tíz év egyik legnagyobb volumenű, összetett célt megvalósító lépések gondosan megtervezett sorozata lehet. Mindez három forrásból valósulhat meg: sajátból, a következő városi pályázati bázisból, illetve megyei forrásokból (hiszen a megyében élők is használják ezeket az utakat és járdákat). Ez egy több mint 6 milliárdos csomag, és a közeljövőben a megyei illetékesekkel fognak tárgyalni a frakcióvezetők – Bomba Gábor (ÉSZ) és Máté Péter (FIDESZ) – a megvalósítás érdekében. A GVB vezetője elmondta, ha sikeres lesz a kooperáció, akkor már csak a Pénzügyminisztériumnak kell jóváhagyni, és a valós szekszárdi összefogásnak látványos eredménye lehet.
Bomba Gábor elmondta, hogy nem csak útfejlesztést tartalmaz a bizottsági ülésen elfogadott csomag. Az összes városi óvodát szeretnék felújítani energetikai szempontból is az elszálló rezsiköltségek miatt, illetve a lezúduló csapadék okozta problémákat is megoldanák uniós forrás bevonásával. A projekt tartalmazza a sokak által szeretett és látogatott, keresett sötétvölgyi gyermektábor teljes felújítását, és korszerűsíteni szeretnék a városi távhőrendszert is. Szigetelési programot indítanának, a Mikes utcai „idősházban” kicserélnék a nyílászárókat, valamint sort kerítenének a piac eső- és szélmentesítésére.
Az ÉSZ-frakcióvezető szerint Szekszárdnak nincs városmarketingje, és ezen nagyon gyorsan változtatni kell. A városban rejlő lehetőségek összehangolásra van szükség, hogy a Szekszárd iránt érdeklődők tudják, milyen programok, rendezvények, kulturális és gasztrokulturális alternatívák, szállások azok, amelyekből választani tudnak, ha a városba érkeznek. Országos, sőt a külföldet is megcélzó promócióra van szükség, esetleg egy városi applikáció fejlesztésére, tájékoztató anyagokra, modern elérhetőségek biztosítására.
Megtudtuk, hogy a településfejlesztési döntésekben szerepel a belvárosi kerékpárút fejlesztése, a Csörge-tó és környéke rendbetétele (illetve az odavezető kerékpárút kialakítása), és a város összekapcsolása a Gemenccel.