Március 28-án ülésezett Szekszárd Megyei Jogú Város Közgyűlésének Kultúra, Civil Szervezetek, Városmarketing Bizottsága (KCV) – tudtuk meg a testület elnökétől, Csötönyi Lászlótól.
Folytatták a kiemelkedő művészeti együttesek 2022. évi munkájának és a 2023-as terveinek az áttekintését. Beszámolt a Szekszárd Big Band képviselője, a Tücsök Zenés Színpad vezetője, de meghallgatták a Bartina Néptáncegyüttes, az Ifjú Szív Magyarországi Német Nemzetiségi Néptáncegyüttes, a Mondschein Szekszárdi Német Nemzetiségi Kórus, a Szekszárdi Gitárkvartett, a Szekszárdi Kamarazenekar, valamint a Szekszárdi Madrigálkórus vezetőit is. Mindannyian hangsúlyozták, hogy mennyire örülnek annak, hogy áprilistól újra teljes értékű próbákat tudnak tartani a Babits Mihály Kulturális Központban.
Csötönyi elmondta, hogy úgy tűnik, több mint egyéves „bürokratikus küzdelem” után elindulhat a városban működő civil szervezetekkel és egyesületekkel kötött megállapodások felülvizsgálata. Szerinte darázsfészekbe nyúlni nem a legkellemesebb, de a város, illetve az önkormányzati tulajdonú cégek alapvető érdeke, hogy tisztázzanak olyan kérdéseket – esetenként konfliktusosakat is –, amelyek megoldásával évek óta húzódó, anyagi következményekkel járó problémákra találhatnak megoldást.
Megtudtuk, hogy a KCV Bizottság 2023. március 1-jei ülésén született 6/2023. (III.1.) határozata szerint a civil keretére 7.000.000 Ft-ot különített el. Ennek értelmében ebben az évben is lehetősége nyílik a szekszárdi székhelyű civil szervezeteknek és alapítványoknak, hogy a működési célú költségeikre pályázzanak. A beadási határidő: április 20. A civil pályázat részletei hamarosan megjelennek a város honlapján.
Két támogatási kérelmet is elbírált a kulturális testület. A szűkös anyagi lehetőségek miatt úgy döntöttek, hogy az egyik könyvkiadással kapcsolatos beadványt elutasítja, a másikat pedig 50.000 Ft-tal támogatja.
Az utolsó napirendi pont tárgyalása során a KCV a város kiemelkedő művészeti együtteseinek a támogatásáról is tett javaslatot, 2023-ban 7.000.000 Ft elosztására nyílt lehetőség. Összesen 16 egyesületi vagy alapítványi formában működő helyi művészeti csoport (kórus, néptáncegyüttes, zenekar) között osztottak ki 250.000 és 1.000.000 Ft közötti támogatási összeget. Fontos tudni, hogy az alapítványi támogatásokat a közgyűlésnek még jóvá kell hagyni, azt követően viszont kiutalhatók, és felhasználhatóvá válnak.