A Szekszárdi Német Nemzetiségi Önkormányzat a Magyarországi Németek Országos Önkormányzatával karöltve szombaton mutatta be a hazai tanösvényhálózatának az új tagját Szekszárdon.
A „Lehrpfad” megvalósításának a gondolata évekkel ezelőtt megfogalmazódott a helyi németség képviselőinek a fejében, és a Bátaszéken 2019-ben átadott német nemzetiségi tanösvény is jelentős inspirációval szolgált az elkészítéshez.
A Babits Mihály Kulturális Központban tartott ünnepi rendezvényen Farkas Pálné, a Szekszárdi Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke köszöntötte a jelenlévőket, és felidézte az évekig tartó folyamatot, amelyiknek a vége az örömteli átadóban realizálódott. Az elnökasszony – Ékes László gondolatait felidézve – olyan diófához hasonlította a szekszárdi németek jelenlétét, amelyiknek a gyökere mélyen a földben tartja a közösséget, a törzse pedig szilárdan áll századok óta, és tartja az ágait, amelyek a szorgalmas munkát, a kitartást és a fejlődést jelképezik.
Englenderné Hock Ibolya, országos önkormányzati elnök is tolmácsolta köszöntő gondolatait, Tircsi Richárd, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárságának a főosztályvezetője pedig szintén az örömét fejezte ki a megvalósult projekt kapcsán, és kifejezetten hangsúlyozta, mennyire szeret a tolnai vármegyeszékhelyre látogatni, ahol mindig kedves vendégként látják.
Dr. Józan-Jilling Mihály, szociális ügyekért felelős tanácsnok hálásan köszönte a szekszárdi német nemzetiségi tanösvényt megálmodó és megvalósító csapat lelkiismeretes munkáját, majd a város részéről Kővári László önkormányzati képviselő mondott beszédet. Gombkötőné Dr. Kemény Krisztina, a szekszárdi tanösvény szakértője röviden bemutatta a helyi Lehrpfad hét állomását, és szintén megköszönte a projektben közreműködők hathatós segítségét.
A rendezvényen közreműködött a szekszárdi Ifjúsági Fúvószenekar, a Mondschein Német Nemzetiségi Kórus és Töttős Eszter.
Az ünnepélyt követően az érdeklődők bejárták a Szekszárd belvárosában található interaktív tablókat, amelyek az egykor a vármegyeszékhelyen élt németség életébe és kulturális örökségébe engednek bepillantást.